Targi NATURA FOOD i beECO

baner_naturafood_660x371

 

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do udziału w VIII edycji Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD, która odbędzie się w dniach 3-5 października 2015 roku. Równolegle odbędą się IV Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Organizatorzy spodziewają się ponad 300 wystawców i 12 tysięcy zwiedzających, którzy w pierwszy weekend października zapełnią nową Halę Expo przy al. Politechniki w Łodzi.

 

EKOświat w Łodzi!

Odbywające się w Łodzi Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD to unikatowe wydarzenie ekologiczne na skalę międzynarodową. NATURA FOOD to impreza poświęconą ekożywności w Polsce, o ugruntowanej marce wśród wystaw o podobnej tematyce w naszym kraju. Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczą liczne grupy: rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów i hurtowników żywności wysokiej jakości z Polski i z zagranicy.  NATURA FOOD to przede wszystkim spotkanie branżowe o charakterze biznesowym oraz idealne miejsce do poznania międzynarodowych trendów rozwoju rolnictwa ekologicznego i powiązanych z nim branż. Trzy targowe dni sprzyjają bezpośredniemu kontaktowi z podmiotami funkcjonującymi na rynku żywności wysokiej jakości. Dodatkowo w imprezie uczestniczą reprezentanci sektora żywności ekologicznej z innych krajów europejskich, m.in. Włoch, Niemiec, Litwy, Czech, Ukrainy czy Szwecji.

Organizatorzy do udziału w Targach NATURA FOOD zapraszają certyfikowanych producentów i przetwórców żywności ekologicznej, firmy wytwarzające żywność naturalną z oznaczeniami unijnymi i oznaczeniami Krajowego Systemu Jakość – Tradycja, członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, producentów produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych MRiRW, producentów produktów naturalnych, nieprzemysłowych i o niskim stopniu przetworzenia, którym nie nadano żadnych certyfikatów jakościowych ani innych oznaczeń.

NATURA FOOD zgłoś się już teraz!

Bądźmy EKO na co dzień

Już po raz  4ty Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO odbędą się w tym samym czasie i miejscu co NATURA FOOD. Jest to atrakcyjna propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające środowisko. Do prezentacji swojej oferty zapraszamy producentów naturalnych i ekologicznych kosmetyków, olejków aromatycznych i akcesoriów do pielęgnacji ciała. Wśród wystawców beECO znajdą się także producenci i dystrybutorzy ekologicznych środków czystości, tekstyliów, odzieży, biżuterii i suplementów diety. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zakres towarowy beECO został rozszerzony o firmy oferujące opakowania, etykiety, skrzynie i maszyny do przetwarzania i opakowywania produktów żywnościowych i nieżywnościowych, a także o sprzęt gospodarstwa domowego wytwarzany z przyjaznych dla środowiska materiałów. Targi beECO skierowane są do właścicieli sklepów ekologicznych, SPA, salonów kosmetycznych przeprowadzających zabiegi w oparciu o naturalne produkty, producentów wyrobów ekologicznych, którzy wykonując swoją pracę starają się w jak największym stopniu dbać i chronić środowisko naturalne. Targi Ekologicznego Stylu Życia to również propozycja dla indywidualnych odbiorców, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat recyclingu, upcyclingu, ekologicznych środków czystości, czy kosmetyków.

beECO zgłoś się już teraz!

 

BIOweekend – cała branża w jednym miejscu

Podczas tegorocznej edycji NATURA FOOD i beECO odbędzie się szereg spotkań i konferencji branżowych. Nie zabraknie stałych punktów programu przeznaczonych dla producentów produktów ekologicznych, lokalnych i tradycyjnych oraz właścicieli i pracowników sklepów czyli Akademii Biokuriera i BIOBbiznes Forum informuje Agata Szczepaniak, menadżer projektu z Międzynarodowych Targów Łódzkich   Jesteśmy przekonani, że cykl branżowych sesji warsztatowo-seminaryjnych, których wiodącym tematem będzie ekobiznes, będzie atrakcyjnym punktem dla przedsiębiorców i koproducentów, a w tym roku po raz pierwszy dla restauratorów i pracowników gastronomii.. Już po raz drugi odbędzie się  Forum Ekobranży, które poświęcone jest zagadnieniom handlu i sprzedaży w biznesie ekożywności. Tematyka dotyczy kwestii rozwoju branży produktów ekologicznych i żywności funkcjonalnej w Polsce. Do udziału w Forum zaproszona została kadra menedżerska ekobiznesu, osoby odpowiedzialne za zakupy w dużych sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Współorganizatorem Forum jest Wydawnictwo Media Experts.

Jak co roku program będzie wzbogacony o sympozja i prelekcje dotyczące szeroko rozumianej branży naturalnej żywności, zdrowego stylu życia oraz degustacji lokalnych specjałów niemal ze wszystkich zakątków Polski. Wśród atrakcji zaplanowane zostały również warsztaty i pokazy kulinarne, które będą prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania.

 

KONKURSY dla wystawców i odwiedzających – NATURA FOOD = wysoka jakość

Jak co roku, wszystkich wystawców będą mogli wziąć udział w konkursie o Złoty Medal NATURA FOOD, który ma na celu promocję najlepszych wyrobów prezentowanych podczas targów. Profesjonalne Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych i branżowych, oceniać będzie produkty naturalne,  regionalne i ekologiczne w kilku kategoriach. Złoty Medal NATURA FOOD to już rozpoznawalny i uznany w branży znak, którym laureaci chwalą się zarówno w kraju jak i  zagranicą. Po raz drugi najlepszy produkt prezentowany podczas targów NATURA FOOD zostanie również wyłoniony przez odwiedzających. Natomiast już po raz ósmy podczas NATURA FOOD odbędą się konkursy organizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, czyli Tygiel Smaków.

 

NOWOŚĆ!!! Salon i Forum Bioróżnorodności – oferta dla rolników

To zupełnie nowe wyzwanie jakiego podjęliśmy się w tym roku, a jest nim Salon Bioróżnorodności – mówi Agata Szczepaniak, menadżer projektu z Międzynarodowych Targów Łódzkich. Jest to wydarzenie organizowane z myślą o coraz szerszym gronie rolników ekologicznych oraz rolników zainteresowanych przejściem z produkcji konwencjonalnej na rolnictwo organiczne, którzy poszukują dostawców ekologicznego materiału siewnego, naturalnych i organicznych środków ochrony roślin i nawozów, specjalnych pasz dla zwierząt hodowanych w trybie ekologicznym, a także  rozwiązań zwiększających efektywność i wydajność upraw. Dzięki Salonowi rolnicy będą mieli okazję zapoznać się z szeroką prezentacją  materiałów, produktów i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie i hodowli ekologicznej. Wystawa wzbogacona będzie o aspekt edukacyjny i dlatego Salonowi towarzyszyć będzie Forum Bioróżnorodności – „Wymagania konsumentów szansą dla Bioróżnorodności„ mające na celu uwypuklenie istoty ochrony dawnych odmian roślin uprawnych i ras zwierząt gospodarskich oraz pokazać dobre praktyki już funkcjonujące w naszym kraju.

 

NOWOŚĆ!!! Salon Ekologiczny „Grow your own – wyhoduj sobie sam”

Salon Ekologiczny to przestrzeń gdzie swoją ofertę zaprezentują producenci: nasion, podłoży, materiału roślinnego, kompostowników, doniczek, szklarni balkonowych, mini-szklarni, podwyższonych i pionowych grządek, stolików do pracy przy roślinach, środków ochrony roślin, akcesoriów ogrodniczych. Salon ekologiczny to również miejsce prezentacji wydawnictw branżowych oraz instytucji publicznych i prywatnych, które na co dzień zajmują się edukacją ekologiczną i działalnością w zakresie ochrony środowiska. Przestrzeń „Grow your own – wyhoduj sobie sam”  zostanie zaaranżowana wśród wystawców VIII Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej oraz IV Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO.

W ramach powierzchni Salonu Ekologicznego „Grow your own – wyhoduj sobie sam”  zostanie wydzielona przestrzeń pokazowa, gdzie zarówno wystawcy jak i zwiedzający będą mieli okazję wypróbować proponowanych przez wystawców towary i usługi. Prezentacja oferty w ramach Salonu Ekologicznego zapewni firmom niepowtarzalną okazję dotarcia z nią do szerokiego grona odbiorców – zarówno hobbystów ogrodnictwa, miłośników ekologicznego stylu życia i zdrowego odżywiania, jak i osób z branży, co pozwoli na nawiązanie kontaktów biznesowych.

 

Patronat Branżowy nad wydarzeniami objęli:

  • EKOLAND Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi
  • POLSKA EKOLOGIA Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych
  • Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych

Medialny patronat branżowy objęli:

  • Czasopismo o produktach ekologicznych BioKurier
  • Czasopismo EKOdostawca

Honorowym Patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

www.naturafood.pl, www.beeco.com.pl

 

Kontakt prasowy:

Agata Szczepaniak

Kierownik Projektu

Tel. 603 172 934

Email: a.szczepaniak@targi.lodz.pl